Kiedy warto zgłosić się na odwyk mazowieckie?

Powszechnym mitem jest to, że osoba uzależniona udająca się na odwyk mazowieckie musi „sięgnąć dna”, zanim zacznie szukać rehabilitacji z uzależnienia. Jednak prawda jest taka, że ​​nawet osoby z łagodnymi uzależnieniami mogą skorzystać z programu odwykowego. Pomysł, że musisz trafić na dno, jest po prostu nieprawdziwy; w rzeczywistości wczesna interwencja może uratować życie, a „dno” może nadal się zmieniać w miarę postępu uzależnienia i siać coraz większe spustoszenie w twoim życiu. Jednorazowe spróbowanie narkotyków niekoniecznie oznacza uzależnienie i konieczność zapisania się do placówki odwykowej mazowieckie.

Z drugiej strony nieumiejętność odrzucenia substancji, podejmowanie ekstremalnych działań w celu zdobycia narkotyków i coraz częstsze ich zażywanie może wskazywać na potrzebę leczenia w celu odzyskania narkotyków i alkoholu. Podręcznik diagnostyczno-statystyczny zaburzeń psychicznych stwierdza, że ​​osoby cierpiące na uzależnienie od narkotyków lub alkoholu doświadczają głębokiego upośledzenia swojego życia i mają niepokojący wzór nadużyć. Jeśli obawiasz się zażywania narkotyków przez siebie lub przyjaciela lub ukochaną osobę, udaj się na odwyk mazowieckie!

Tu znajdziesz kilka typowych oznak i objawów zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji, o których należy pamiętać. Jeśli Ty lub ktoś bliski ma 2 lub więcej z tych oznak lub objawów, należy rozważyć zajrzenie do ośrodków leczenia uzależnień na odwyk mazowieckie.