Jakie obuwie taneczne wybrać? Poznaj nasze wskazówki!

Wskazówki, które przydadzą się przy zakupie butów do tańca:
1. Załóż obuwie taneczne będąc w sklepie. Jak każda inna para butów, twoje buty do tańca staną się bardziej wygodne, gdy je włamiesz. Najlepszym sposobem na ich sprawdzenie jest ich noszenie. Im częściej je nosisz, tym szybciej się włamią. Zawsze powinieneś nosić buty na lekcje tańca, ale jeśli chcesz je włamać szybciej, możesz również nosić je w całym domu.

2. Utrzymaj swoje buty do tańca w dobrym stanie! Będziesz także chciał utrzymywać obuwie taneczne w doskonałym stanie, aby zapewnić ich długą żywotność. Najważniejszą zasadą jest noszenie butów tylko na parkiecie. Noszenie ich na zewnątrz – szczególnie na betonie lub asfalcie – zrujnuje zamsz na dole. Z czasem zamsz będzie naturalnie ulegał zużyciu, ale możesz utrzymać podeszwy, szorując je przewodową szczotką do butów do tańca. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wilgoć, która może również uszkodzić buty do tańca. Przyklejanie drzewek do butów do tańca pozwoli im przewietrzyć i zachować ich pierwotną formę.

Opcje na pierwszą parę obuwia tanecznego:
Weź pod uwagę wszystkie te czynniki przy zakupie pierwszej pary butów do tańca. Pamiętaj też, że jeśli nie masz pewności, jaki styl tańca zamierzasz realizować, mężczyźni powinni wybrać standardowe buty do tańca, a kobiety powinny wybrać obuwie taneczne przeznaczone do tańca latynoskiego, ponieważ te style butów są bardziej uniwersalne. Poniżej wymieniono kilka świetnych opcji dla początkujących tancerzy.