Muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie

Czy potrzebuję licencji muzycznej na moje wydarzenia czy Muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie może brzmieć w głośnikach na spokojnie? Odpowiedź na powyższe pytania brzmi tak. Z tym, że to drugie, czyli muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie, może być odtwarzana ze specjalnych platform – np. takich jak Oneplayer. To jest prawo i jest to właściwe. Wszyscy oczekujemy, że otrzymamy zapłatę za naszą pracę, bez względu na to, czy jesteśmy planistą, firmą cateringową, dostawcą sprzętu audiowizualnego lub w sprzedaży hotelowej. To samo dotyczy ludzi, którzy tworzą muzykę, której używamy, aby nasze wydarzenia były bardziej udane. „Ale już zapłaciłem za muzykę!” Słyszę, jak mówisz. Być może kupiłeś utwór na płycie CD, w formacie mp3 lub za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Spotify, ale dotyczy to wyłącznie użytku prywatnego. Nie obejmuje „publicznego wykonania” muzyki na Twoim wydarzeniu. Ponieważ większość z nas nie ma danych kontaktowych Beyonce, w jaki sposób płacimy autorom tekstów?

Wykonywanie organizacji praw.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieją „organizacje wykonujące prawa” ZAIKS, które zbierają tantiemy w imieniu autorów tekstów, abyś nie musiał badać każdej piosenki, którą grasz na przyjęciu powitalnym i uroczystej kolacji. Ich rozwiązaniem jest licencja zbiorcza od głównych ZAIKS twojego kraju, pozwalająca na odtwarzanie praktycznie każdej piosenki, jaką kiedykolwiek napisano, przy minimalnym nakładzie administracyjnym. Muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie również jest możliwa w serwisach, które udostępniają darmowe utwory. Taką platformą jest Oneplayer – tam muzyka bez opłat za publiczne odtwarzanie jest do słuchania przez 24 godziny na dobę.

Możesz także zainteresować się muzyką z opłatą za publiczne odtwarzanie, czyli z licencją ZAIKS. Zobacz więcej szczegółów na temat najprostszego sposobu uzyskania licencji zbiorczych poniżej. Kto jest odpowiedzialny za licencję? Właściciel wydarzenia jest odpowiedzialny za posiadanie odpowiednich licencji muzycznych. Więc jeśli jest to wydarzenie Microsoft, to Microsoft jest odpowiedzialna, a nie zewnętrzny planista, firma produkcyjna lub dostawca. Jednak strony trzecie mogą uzyskać licencje w imieniu właściciela wydarzenia.