Wiercenie betonu diamentowym wiertłem

Ścierne korundowe ostrza i wiertła do muru są tanie (poniżej 5 złotych za 7-calowe ostrze), są powszechnie dostępne i mogą przecinać beton, sztukaterię i asfalt. Są niedrogie, ale szybkie – w większości sytuacji są w stanie ciąć tylko płytki, więc każde cięcie i wiercenie betonu jest czasochłonne. Takie wiertła i i ostrza do cięcia szybko się zużywają. Ostrze o średnicy 7 cali na początku cięcia zużyje się do 6-1 / 2 in. Po przecięciu stopy lub dwóch wzdłuż linii – co oznacza, że ​​musisz często regulować głębokość piły, aby odsłonić więcej ostrza. Ostrza korundowe ścierne śmierdzą, wytwarzają smugi drobnego pyłu i nagrzewają się tak, że faktycznie mogą świecić. Są ekonomicznym wyborem, gdy trzeba wykonać tylko kilka płytkich cięć.

Tarcze diamentowe, które mogą wykonać wiercenie betonu składają się z metalowego ostrza z kompozytem diamentowo-metalowym przymocowanym do obwodu. Gdy ostrze tnie, kompozyt metalowy powoli znika, odsłaniając świeże, ostre diamentowe krawędzie tnące. Diamentowe ostrza do standardowego 7-calowego. Piła tarczowa to znaczna inwestycja, ale ponieważ wytrzymają i wycinają dziesiątki ostrzy typu ściernego, są warte kosztów, jeśli tniesz dużo betonu i dużo w betonie wiercisz.

Diamentowe tarcze i diamentowe wiertła dzielą się na dwie kategorie:

1. Tarcze diamentowe do cięcia betonu na sucho najczęściej mają ząbkowaną lub zębatą krawędź, która pomaga chłodzić tarczę i wyrzucać odpady. Działają najlepiej, gdy wykonujesz serię stopniowo głębszych cięć, aby uniknąć przegrzania ostrza. Wadą suchego muru jest wytwarzane przez niego tornado drobnego pyłu. Jeśli tniesz beton w pomieszczeniu, uszczelnij obszar plastikiem i taśmą klejącą. Uszczelnij również wszystkie otwory kanałów.

2. Diamentowe tarcze do cięcia i wiercenia betonu na mokro mogą mieć zęby lub gładki, ciągły obwód. Woda nie tylko pomaga schłodzić i nasmarować ostrze, ale także zatrzymuje kurz, który wydziela się podczas czynności jaką jest cięcie i wiercenie betonu. Tną one najszybciej i najczyściej, ale wymagają specjalnej piły, która może zarówno rozprowadzać wodę, jak i bezpiecznie z niej korzystać. Opcjonalnie możesz podłączyć piłę do przedłużacza chronionego GFCI i poprosić pomocnika, aby podczas cięcia ostrożnie kierował mały strumień wody przed piłą. Jeśli masz tylko jeden duży projekt, zaoszczędzisz pieniądze i czas, wynajmując sterowaną prowadnicą piłę do cięcia na mokro / brzeszczot. W wypożyczalniach znajdują się piły do ​​cięcia lub wycinania płyt betonowych, a także różne ręczne piły do ​​innych zadań.

UWAGA: Jeśli diamentowe ostrze i wiertło przestanie ciąć, może to oznaczać, że tniesz materiał, który jest zbyt miękki. Potrzebny jest twardy materiał, aby zetrzeć metalowy kompozyt, w którym osadzone są diamentowe krawędzie tnące. Może się to wydawać przeciwne, ale aby wyostrzyć ostrze, wykonaj kilka cięć twardszym materiałem, aby odsłonić nowe, ostre diamentowe krawędzie.