Udaj się na sushi na Pradze

Owinięte w wodorosty rolki sushi, Nori, są pełne składników odżywczych. Ma niską kaloryczność i zawiera witaminy A, B-6 i C. Ma również zdrową porcję jodu, który jest niezbędny do funkcjonowania hormonów. Ostatnie badania wskazują, że białka wodorostów mogą obniżać ciśnienie krwi i poprawiać zdrowie serca. Sushi na Pradze, jakkolwiek zdrowe, nie zawsze jest opcją niskokaloryczną. Ponieważ porcje są małe, można bardzo łatwo załadować, przyjmując więcej kalorii niż to konieczne, zwłaszcza jeśli dodaje się inne składniki i przyprawy, takie jak ser śmietankowy i majonez. Jeśli więc po pierwszym zamówieniu zaczniesz pragnąć więcej sushi, wypróbuj inne pyszne, ale lżejsze opcje, takie jak wegańskie odmiany.

Pierwsze jedzenie sushi.
Menu sushi na Pradze może wydawać się nowicjuszowi skomplikowane, ale istnieją w zasadzie cztery rodzaje sushi. Nigiri Sushi – to niewielka porcja formowanego na zimno ryżu z kawałkiem surowej ryby na wierzchu. Pierwszy rodzaj sushi zostało opracowane w Japonii i uznane za najbardziej tradycyjny ze wszystkich rodzajów sushi. Maki to połączenie ryżu, warzyw i ryb zwinięte ciasno w cienkie arkusze spłaszczonych suszonych wodorostów, zwane „Nori”. Maki podaje się pokrojonego na sześć lub osiem kawałków. Czasami rolki (uramaki) są podawane na lewą stronę z ryżem na zewnątrz, podczas gdy nori i ryby lub warzywa na środku. Maki można również podawać jako rodzaj stożka z wodorostów (temaki) wypełnionego ryżem, rybami i / lub warzywami.

Chirashi to z kolei miska octu ryżowego z kawałkiem ryby na wierzchu, która również serwowana jest w barze sushi na Pradze. Sashimi to cienki plasterek surowej ryby. W niektórych przypadkach ryż podaje się z boku, choć nie jest to naprawdę konieczne. Sushi może być dezorientujące, jeśli się do niego nie przyzwyczaisz, zwłaszcza gdy podaje się je i je na zimno. Wiele restauracji sushi w dzielnicy Praga, takich jak SushiBerry, będzie miało również inne gotowane i gorące produkty w menu, takie jak zupy i makaron, a także inne gorące dania główne inspirowane kuchnią azjatycką, takie jak curry, więc nie musisz się martwić, jeśli naprawdę nie lubisz zimnych potraw.