Peruki z włosów naturalnych

Peruki z włosów naturalnych montowane są na tak zwanych czapkach. Wątki z otwartą nasadką są podobne do tradycyjnego wątku. Peruka z włosów naturalnych jest znacznie lżejsza niż tradycyjne peruki z wątku, ponieważ jest mniej zszytych wątków i więcej przestrzeni między nimi, co pozwala na większy przepływ powietrza, co pomaga utrzymać chłód głowy. Czapki z otwartymi wątkami są popularne wśród osób noszących peruki przez długi czas. Większość otwartych wątków jest przymocowanych odpowiednim klejem, takim jak taśma medyczna lub klipsy. Istnieje kilka wysokiej klasy modeli peruki z włosów naturalnych, które używają elastycznego materiału do utworzenia nasadki, co pomaga utrzymać perukę na miejscu bez klejów lub klipsów, a niektóre mają regulowane paski lub zapięcia na rzepy w celu modyfikacji rozmiaru.

Ręcznie szyte monofilamentowe czapki do peruki z naturalnych włosów są równie popularne. Konstrukcja monofilamentu różni się bardzo od tradycyjnych i otwartych wątków typu cap. Jest to najbardziej naturalny wygląd spośród wszystkich metod budowy i daje wygląd prawdziwej skóry głowy, gdy włosy są rozdzielone lub ułożone. Każde pasmo włosów jest przepychane przez nasadkę i ręcznie wiązane na miejscu. Ze względu na intensywną, żmudną i czasochłonną konstrukcję tego rodzaju peruki z włosów naturalnych, peruka z pojedynczego włókna jest droższa niż inne typy. Aby zmniejszyć koszty, można kupić czapkę monofilamentową częściowo. Ręcznie wiązana część znajduje się zwykle wokół czubka głowy lub korony i grzywki, dzięki czemu tę część peruki naturalnej można wykorzystać do tworzenia różnych stylów.

Czapki z monofilamentu częściowo są tańsze niż czapki z monofilamentu w całości. Osoby z wrażliwą skórą głowy mogą kupić monofilamentową czapkę z drugą warstwą siatki pokrywającej wiązane włosy, która zapobiega występowaniu podrażnień.
– Koronkowe czapki – peruki z włosów naturalnych z koronkową czapką pozwalają użytkownikom stylizować perukę z przodu twarzy, tak aby wyglądała na faktyczną linię włosów. Koronkowe fronty czapek w perukach z włosów naturlnych są zwykle łączone z czapkami z monofilamentu. Ta kombinacja jest najdroższą peruką, ale tworzy najbardziej naturalny wygląd, ma wygląd skóry głowy i linii włosów, i można ją łatwo stylizować, zachowując jednocześnie wygląd naturalnej głowy włosów.