Czym jest tworzenie stron internetowych?

Projektant stron internetowych tworzy elementy wizualne witryny, takie jak kolory, układ, formatowanie itp. Musi dobrze znać podstawy projektowania i nauczyć się korzystać z głównego oprogramowania do projektowania. Grafików i projektantów tworzących strony internetowe często uważa się za równych, ponieważ obaj muszą mieć świetne umiejętności grafiki komputerowej i używać podobnego oprogramowania, ale nie są tacy sami. Projektowanie stron internetowych wymaga szczególnej wiedzy w tej dziedzinie i pewnych umiejętności technicznych.

Poznaj najlepsze oprogramowanie, które ułatwią Ci tworzenie stron i przybliżą do zostania projektantem stron internetowych lub programistą:
Głównym oprogramowaniem graficznym, którego musisz nauczyć się używać, jest Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Ponadto zaleca się również naukę Adobe Fireworks i Adobe Dreamweaver. Programy te nie są trudne w użyciu, ale są bardzo złożone i opanowanie ich wymaga czasu. Będziesz także musiał nauczyć się podstawowych języków programowania, takich jak HTML, CSS, JavaScript, Flash, PHP lub jQuery. Musisz mieć kompetentne umiejętności jakimi jest tworzenie stron na dwóch pierwszych programach, ale wskazane jest, aby przynajmniej zapoznać się z resztą. O! A odrobina wiedzy SEO nie zaszkodzi nikomu. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele zasobów edukacyjnych, z których większość jest darmowa. Tworzenie stron internetowych to dziedzina podlegająca ciągłemu rozwojowi, więc będziesz w stałym szkoleniu. Zawsze będziesz musiał nauczyć się czegoś nowego, i choć czasem może to być przytłaczające, jest to również ekscytujące i zabiera część rutyny związanej z każdą pracą. Podstawą jest uważne podejście do estetyki i proaktywne podejście do technologii. Umiejętności te mają ważny wrodzony komponent, ale można je również szkolić. Szukaj inspiracji w blogach, książkach i okolicy. Obserwuj nadchodzące trendy w tworzeniu stron. Ale przede wszystkim bądź pasjonatem swojej pracy, czyli tworzenia stron internetowych.