Sukienki do karmienia tylko z naturalnych tkanin!

Kolejnym błędem początkującego, który popełniłem, kiedy zaczynałem kupować ubrania ciążowe, było zignorowanie rodzaju tkaniny. Mam wyraźne wspomnienie, czekanie do drugiego trymestru na zakupy odzieży macierzyńskiej (dla pewności), a następnie wybranie się na zakupy z mamą. Moja cudowna matka chciała kupić mi naprawdę fajne sukienki do karmienia (pierwszy wnuk w rodzinie!). Poszliśmy do ekskluzywnego sklepu z odzieżą ciążową, przymierzyłem tak wiele ubrań i kupiłem stertę praktycznych sukienek do karmienia, ubrań do pracy, ale jedyną rzeczą, którą zarzuciłem, była jasnożółta bluzka dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. To był szczyt, który kosztował więcej, niż chciałbym przyznać (!!), ale pomyślałem, że będę mógł go nosić przez cały okres ciąży i do karmienia piersią, a tak ważne jest, aby mieć coś cudownego, aby móc nosić kiedy potrzebujesz! Niestety nie sprawdziłam tagu informacyjnego. Wierzch został wykonany z poliestru.

Tkanina syntetyczna + kobieta w ciąży = gorąca, spocona, spocona kobieta w ciąży. Myślę, że udało mi się go nosić dwa razy, zanim się poddałam. Zawsze sprawdzaj rodzaj materiału i upewnij się, że jest naturalny, aby pomóc w regulacji temperatury ciała i wchłonięciu wilgoci. Materiał dobrej jakości robi ogromną różnicę, gdy jesteś w ciąży i karmisz piersią. Moja wewnętrzna temperatura ciała powróciła do normy po urodzeniu co najmniej 12 miesięcy – czułem się ciągle przegrzany. Ale każda kobieta jest inna!

Następną rzeczą, która szybko stała się oczywista, był bardzo łatwy i dyskretny dostęp do karmienia piersią. Moje dziecko nie lubiło być przykryte pokryciem do karmienia piersią (przegrzał się bardzo łatwo i spróbowałby zdjąć pokrowiec zamiast karmić piersią), a ja nie mogłem zdjąć pokrowca i pomóc mu wygodnie się przymocować. Miał trochę refluksu i był podajnikiem przekąsek. Oznaczało to, że karmił się i wyłączał.  Tylko 5 minut na raz, ale potem kolejne 10 minut, a potem będzie chciał kolejny raz jeść. Doprowadzało mnie to do szału, ale oznaczało także, że stałem się całkiem dobra w publicznym karmieniu piersią, dlatego sukienki do kamienia okazały się dla mnie zbawienne. Swoje najlepsze sukienki do karmienia kupiłam w internetowym sklepie Happymum i dziś polecam je wszystkim swoim koleżankom.